1-1 τελικό σκορ

Τέλος παιχνιδιού με την Τρίγλια να παίρνει την ισοπαλία στο φινάλε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπρίτο

90′ Νέο πέναλτι για την Τρίγλια που κερδίζει ο Ντουγκα από τον Κουρουπή. Ισοφαρίσει σε 1-1 ο Μπρίτο

78′ Μέσα ο Δούκας στη θέση του Χαντζαρά για την Αριδαία

Γκολ για τον Αλμωπό με υποδειγματική αντεπίθεση. 0-1  με τον Μάνιο

76′ σουτ από πλάγια μέσα στη περιοχή του Ποζατζίδη διώχνει ο Μένιος

Παραμένει το 0-0 με το ματς να έχει πάρει φωτιά

75′ Στη θέση του Ευθυμιάδη ο Σμυρλης για την Τρίγλια

67′ Μία ακόμη αλλαγή για την Τρίγλια, στη θέση του Τσουμάνη ο Σενγκέργκης

65′ Πέναλτι για την Τρίγλια, που κερδίζει ο Ποζατζίδης από τον τερματοφύλακα Μάνιο. Αστοχεί ο Ντουγκα, παραμένει το 0-0.

Παραμένει το 0-0

58′ Πρώτες αλλαγές για την Τρίγλια, μέσα Ντουγκα και Μπρίτο, στις θέσεις Τότσκα και Οσμάναγκιτς

54′ Εντός αγωνιστικού χώρου Τουφας και Γκέσιος για την ομάδα της Αριδαίας στις θέσεις Πέττα και Ασλαμπάλογλου

53′ Μεγάλη ευκαιρία και για τον Αλμωπό με τον Παλαβράκη να λέει όχι σε δυνατό σουτ του Μανιου

48′ Πρώτη μεγάλη φάση για την Τρίγλια με τον Βοσκόπουλο να αστοχεί με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής μετά  τη σύγχυση που προκλήθηκε στα καρέ της Αριδαίας από το κόρνερ των γηπεδούχων.

46′ Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου

Πρωτο ημίχρονο 0-0

45′ Τέλος πρώτου μέρους με το παιχνίδι να μην διεκδικεί δάφνες ποιότητας και να παραμένει στην λευκή ισοπαλία.

40′ Φάουλ του Ευθυμιάδη πλάγια από αριστερά, διώχνει ο Μένιος με τις μπουνιές

39′ Πρώτη αναγκαστική αλλαγή για την Αριδαία. Ο Αρτούρ εκτός, στη θέση του ο Λόμπα

38′ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΟΤ με τον Τότσκα να αστοχεί από ευνοϊκή θέση εντός περιοχής

36′ Παραμένει το 0-0, χωρίς κάτι αξιοσημείωτο μέχρι στιγμής.

25′ Πρώτη υποψία ευκαιρίας για την Αριδαία, αλλά ελέγχει χωρίς πρόβλημα ο Παλαβράκης

14′ Χωρίς κάτι αξιοσημείωτο μέχρι στιγμής στην αναμέτρηση, με αρκετά φάουλ στο χώρο του κέντρου.

Έναρξη του αγώνα με τις πρώτες αναγνωριστικές πάσες.

Συνθέσεις:

Τρίγλια (Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Πανάγου, Τσουμάνης, Παπαστεριανός, Βοσκόπουλος, Παπαστεριανός Μ, Ευθυμιάδης, Δόρης, Τότσκα, Οσμάναγκιτς, Ποζατζίδης

Αλμωπός (Τυριακίδης): Μένιος, Αρτουρ, Κουρουπής, Μάνιος, Ρογγότης, Μεντής, Ασλαμπάσογλου, Έππας, Κολτσίδας, Χαντζαράς, Πέττας